پاورپوینت های علوم پایه

روش گرادیانخلاصه :در گذشته تعداد زیادی مدلهای مختلف با استفاده از مطالب مشاهده شده در جهت برآورد یا تنظیم ماتریسهای OD پیشنهاد شده بود . در حالیكه این مدلها از نظر فرمولاسیون ریاضی متفاوت بودند و از نظر تفسیر نیز متفاوت بودند   . تمامی آنها در این حقیقت كه استفاده از آنها برای شبكه های در اندازه واقعی مشكل است مشترك بودند . این ناشی از پیچیدگی محاسبات كه در آنها درگیر است و احتیاج برای نرم افزار خیلی تخصصی برای انجام دادن آنها است . در این مقاله ما یك مدل بر پایه گرادیان كه قابل اعمال…

روش گرادیان

سید محمد میرعالی بازدید : 61 سه شنبه 21 شهريور 1396 : 16:50 نظرات ()
روش گرادیان

روش گرادیان

خلاصه :
در گذشته تعداد زیادی مدلهای مختلف با استفاده از مطالب مشاهده شده در جهت برآورد یا تنظیم ماتریسهای OD پیشنهاد شده بود . در حالیكه این مدلها از نظر فرمولاسیون ریاضی متفاوت بودند و از نظر تفسیر نیز متفاوت بودند 

 

. تمامی آنها در این حقیقت كه استفاده از آنها برای شبكه های در اندازه واقعی مشكل است مشترك بودند . این ناشی از پیچیدگی محاسبات كه در آنها درگیر است و احتیاج برای نرم افزار خیلی تخصصی برای انجام دادن آنها است . 
در این مقاله ما یك مدل بر پایه گرادیان كه قابل اعمال در شبكه های در بعد بزرگ است ارائه می كنیم . از نظر زیاضی مدل به شكل یك مسئله حداقل سازی محدب در جائیكه توسط دنبال كردن جهت نزولی ترین شیب ما می توانیم تضمین كنیم كه ماتریس OD اصلی بیش از حد لازم تغییر پیدا نكرده است ، فرموله شده است . 
ما نمایش می دهیم كه چگونه این تنظیم مدل درخواستی می تواند بدون احتیاج به گسترش هیچگونه نرم افزار جدید اجرا شود . بلكه تنها توسط استفاده از اقلام موجود از یك بسته برنامه ریزی حمل و نقل قابل اجرا خواهد بود . از آنجائیكه یك قلم از مراحل تنظیم اساساً در دو انتخاب تعادلی در شبكه م.ورد نظر وجود دارند ، این روش حتی در شبكه ها و ماتریس ها در مقیاس بزرگ قابل اعمال است . تا به اینجا ، مدلها بطور موفقی در چندین پروژه ملی و شهری در سوئیس ، سوئد و فنلاند با استفاده از شبكه هایی تا حد 522 منطقه ترافیكی و 12460 سفر اعمال شده است . برخی از نتایج این مطالعه نشان داده خواهد شد . 
كلمات كلیدی : برآورد ماتریس O-D ، انتخاب تعادلی ، روش گرادیان . 

مقدمه :
تقریباً در تمامی كاربردهای برنامه ریزی حمل و نقل ، اطلاعات ورودی كه بدست 
می آید نشان از همه چیز مشكل تر و گران تر است . ماتریس درخواست مبدا - مقصد است . از آنجائیكه اطلاعات درخواستی بطور مستقیم قابل مشاهده نیست ، باید توسط تحقیقات دقیق و گران قیمت جمع آوری شود كه درگیر با مصاحبه های در منزل و در جاده ها یا روشهای پیچیده علامت گذاری یا نشانه گذاری است . برعكس حج سفرهای مشاهده شده به آسانی و با دقت قابل قبولی توسط شمارش در نقاط خاصی از سفر یا دستی یا اتوماتیك با استفاده از دستگاههای شمارنده مكانیكی یا القایی قابل بدست آمدن است . بنابراین تعجب آور نیست كه مقدار چشم گیری از تحقیقات در جهت بررسی احتمال برآورد یا بهبود یك ماتریس درخواست مبدا - مقصد با 
حجم های مشاهده شده روی سفرهایی در شبكه مورد نظر انجام می شود . 
تعداد زیادی از مدلها در گذشته پیشنهاد شده است . Vanvilet - (1980) willumsen , vanzuylen و (1981)willumsen - (1982)Nguyen - Vanzuylen و Branston (1982) - (1987)spiess . این مدلها در حالیكه خیلی از لحاظ تئوریكی جالب هستند ، تاكنون از لحاظ عملی ارتباط كمی داشته اند . این ناشی از زمان زیادی است كه صرف محاسبات می شود و كاربرد در مسائل در بعد كوچك است . آنچه كه ما خیلی خوب می دانیم این است كه هیچكدام از این روشها بطور موفق به شبكه های در ابعاد وسیع و بزرگ با صدها منطقه ترافیكی و هزاران سفر شبكه ای اعمال نشده است . اكثر این روشهای سنتی به شكل مسائل اپتیمم سازی كه در آنها تابع هدف هماهنگ با برخی توابع فاصله بین یك ماتریس درخواست اولیه و درخواست نتیجه شده g قابل فرموله شدن هستند . سپس مسائل محدود كننده در جهت نزدیك كردن حجم های انتخاب شده به حجم های مشاهده شده در نقاط شمارش استفاده می شوند . (توجه داشته باشید كه برخی فرمولاسیون ها VanZuylen و (1982)Branston مسائل محدود كننده در آنها دخیل می شوند و بنابراین بعنوان اصطلاحات اضافی در توابع هدف ظاهر می شوند . ) 
در بخشهای زیر ما یك مدل جدید كه مناسب برای كاربردهای در مقیاس بزرگ است را تشریح می كنیم . ما نشان می دهیم كه چگونه این مدل بدون احتیاج به گسترش هیچگونه برنامه جدیدی قابل اجرا است ، اما به جای آن با استفاده از نسخه استاندارد از بسته برنامه ریزی حمل و نقل EMME/2 استفاده می شود . در نهایت ما نتایج برخی كاربردهای در مقیاس شهری و ملی را كه در آنها مدل جدید ما اخیراً استفاده شده را خلاصه می كنیم . 

روش گرادیان :
در این مقاله یك نوع جدید از مدلها پیشنهاد شده است . همچنین بعنوان یك مسئله اپتیمم سازی فرموله شده است . اما در اینجا تابع هدف برای اینكه حداقل سازی شود آنرا در فاصله بین حجمه ی مشاهده شده و انتخاب شده در نظر گرفته ایم . آسان ترین تابع از این نوع جذر جمع اختلاف ها ، كه به مسئله حداقل سازی هدایتمان می كند می باشد .

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل:  gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1  در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
محل تبلیغات شما
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 1988
  • کل نظرات : 1