پاورپوینت های علوم پایه

  نسبیت مقدمه : معمولا سه مرحله مجزا در تحول بینیتی وجود دارد. این سه مرحله به طور شماتیك است. در ابتدا یك زیر وامه كه تشكیل از یك صفحه فریتی است روی مرزدانه آشیت جوانه زنی كرده و تا زمانی كه رشد آن توسط تغییر شكل پلاستیك آشیت زمینه متوقف نشده به رشد خود ادامه می دهد. در این مرحله زیر واحدهای جدید در نوك صفحه فریتی قبلی جوانه زنی كرده و رشد می كنند . مجموعه ای از چند زیر واحد را اصطلاحا یك شیف (Sheef) می گویند. سرعت متوسط طویل شدن یك شیف قاعدتا كمتر از یك زیر واحد است كه علت آن وقفه…

نسبیت

سید محمد میرعالی بازدید : 77 پنجشنبه 23 شهريور 1396 : 19:40 نظرات ()
نسبیت

 

نسبیت

مقدمه : 
معمولا سه مرحله مجزا در تحول بینیتی وجود دارد. این سه مرحله به طور شماتیك است. در ابتدا یك زیر وامه كه تشكیل از یك صفحه فریتی است روی مرزدانه آشیت جوانه زنی كرده و تا زمانی كه رشد آن توسط تغییر شكل پلاستیك آشیت زمینه متوقف نشده به رشد خود ادامه می دهد.

 در این مرحله زیر واحدهای جدید در نوك صفحه فریتی قبلی جوانه زنی كرده و رشد می كنند . مجموعه ای از چند زیر واحد را اصطلاحا یك شیف (Sheef) می گویند. سرعت متوسط طویل شدن یك شیف قاعدتا كمتر از یك زیر واحد است كه علت آن وقفه های زمانی بین تكیل زیر واحدهای متوالی است . رسوبگذاری كاربید كه در مرحله بعدی وقوع می یابد سرعت تحول را با حذف كربن از آشیت باقی مانده یا از فریت فوق اشباع متاثر می كند. 

دمای شروع تحول
دمای شروع تشكیل نسبیت و هم چنین فریت ویرمن اشتاین كه ماهیت تحول آن بسیار شبیه به نسبیت می باشد ) به تركیب شیمیایی فولاد بیش از دمای حساس هستند (شكل a6.3( 
این مساله نشان دهنده اثر انحنای محلول بر تحولات بینیتی یا فریت ویرمن اشتاتن است.
ویاگرام زمان – دما – استحاله (TTT) در فولاد ها اغلب مطابق شكل b 6.3 است . همانطور كه ملاحظه می گردد این دیاگرام شامل در منحنی c شكل است كه بالائی مربوط به تحولات نفوذی یا تحولات همراه با دوباره بنا شدن ساختارهای فازی (Re Consteructive) و منحنی پایینی مربوط به تحولات برشی یا همراه با جابجایی دسته جمعی انحنا (displacive) می باشند . دمای روی منحنی پایینی شكل b6.3 نشان دهنده بالاترین دمایی است كه فریت ویرمن اشتاتن و نسبیت یكسان بوده و صرفا به شرایط ترمودینامیكی بستگی دارد. با توجه به تاثیر عناصر آلیاژی بر دمای شروع تحول نسبیتی روابط تجربی زیادی در فولادهای مختلف ارائه شده اند مثلا رابطه برای فولادهای مختلف با آنالیز 55/0-1/0 درصد كربن 35/0-1/0 درصد سیلسیوم 7/1-2/0 درصد منگنز 0/5-0 درصد نیكل 5/3-0 درصد كروم 0/1-0 درصد مولیون ارائه گردیده است.جوانه زنی نسبیت
همانطور كه اشاره گردید جوانه زنی نسبیت مشتمل است بر تشكیل یك زیر واحد به صورت یك صفحه فریتی در مرزدانه آشیت اولیه سرعت جوانه زنی تابعی از دما و انرژی فعالسازی تحول است و به صورت زیر بیان می گردد.

از رابطه فوق v فاكتور نوسانی انرژی فعالسازی جوانه زنی و A ثابت است . 
رشد نسبیت 
جابجایی فصل مشترك بین واحدهای نسبیت باآشتینت باقی مانده نیازمند جابجایی ایتمهای فاز مادر و اختیار ساختار فاز محصول است . سهولت وقوع این فرایند میزان تحرك مرز را تعیین می نماید البته توزیع اتمهای محلول و همچنین كربن حركت فصل مشترك را محدود می نماید .بنابر این دو عامل تحرك مرز در اثر جابجایی اتمهاو نفوذ كربن و اتمهای محلول تعیین كننده سینیتك رسد نسبیت هستند . هر دو این فرایندها نیرو محركه موجود برای تحول را مصرف می كنند. 
هنگامی كه بیشتر نیرو محركه موجود جهت نفوذ اتمها مصرف می گردد تحول را كنترل شونده توسط نفوذ می گویند و اگر بالعكس نیرومحركه جهت اتمها در سراسر فصل مشترك مصرف شود آنرا تحول كنترل شونده بالفصل مشترك می گویند . ابعاد تیغه های نسبیت در طی رشد تحت كنترل نفوذ با زمان به صورت پارا بولیك تغییر می كند . با افزایش ابعاد فاز محصول منطقه نفوذی هم گسترش می یابد و افزایش مسافت نفوذ جهت رسیدن اتمهای محلول به دورترین نقاط باعث كاهش سرعت نفوذ می شود . 
ولی صفحات یا سوزنهای موجود با توجه به توزیع اتمهای محلول به وجوه با سرعتی ثابت به رشد خود ادامه می دهند. 

قیمت فایل فقط 8,500 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل:  gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1  در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
محل تبلیغات شما
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 1988
  • کل نظرات : 1