پاورپوینت های علوم پایه

معرق چوب  فهرست مطالب تاریخچه مصرف و صنایع چوب ایران2 تاریخچه معرق چوب :6 معرفی رنگ كاری معرق چوب:9  تاریخچه مصرف و صنایع چوب ایران    در مورد تاریخچه مصرف و صنایع چوب ایران متأسفانه مدارك و اسناد باستانی به خصوصی كه مربوط به این مورد باشد ، وجود ندارد . ولی آثاری كه جسته و گریخته از خلال نوشته های مؤرخین به دست می آید ، نشان می دهد كه در ایران باستان نیز از مدتها قبل صنایع چوب و استفاده از این ماده مهم رونق بسزایی داشته است ، چنانچه طبق مطالعات مردمان بومی شمال ایران ، كه قرنها…

آموزش معرق چوب

سید محمد میرعالی بازدید : 51 پنجشنبه 05 مرداد 1396 : 16:40 نظرات ()
آموزش معرق چوب

معرق چوب 


فهرست مطالب

تاریخچه مصرف و صنایع چوب ایران2

تاریخچه معرق چوب :6

معرفی رنگ كاری معرق چوب:9 

تاریخچه مصرف و صنایع چوب ایران

 

 

در مورد تاریخچه مصرف و صنایع چوب ایران متأسفانه مدارك و اسناد باستانی به خصوصی كه مربوط به این مورد باشد ، وجود ندارد . ولی آثاری كه جسته و گریخته از خلال نوشته های مؤرخین به دست می آید ، نشان می دهد كه در ایران باستان نیز از مدتها قبل صنایع چوب و استفاده از این ماده مهم رونق بسزایی داشته است ، چنانچه طبق مطالعات مردمان بومی شمال ایران ، كه قرنها قبل از مهاجرت آریاییها در ایران می زیستند . در حدود 4200 سال قبل از میلاد مسیح چوب را در كلبه سازی خود به كار می بردند و نقش این استوانه متعلق به 3000 سال قبل از میلاد مسیح ، كه در شرق به دست آمده است ، نشان می دهد كه استفاده از چوب برای وسایلی از قبیل نردبان و غیره در این دوره متداول بوده است . متأسفانه چوب همانند سفال ، فلز و یا دیگر آثار هنری نیست كه در طول هزاران سال باقی بماند ، پوسیدگی چوب یكی از عواملی است كه متأسفانه آگاهی ما را در این مورد به حد كافی نمی رساند . 

یكی از آنها بزی را روی درخت زربین بدون برگ می دهد و دیگری بزی به نهال پربرگی از همین گونه حمله می كند . به طور كلی می توان گفت با آنكه انسان قبل از تاریخ پناهگاه و محل امن زندگی خود را با غارنشینی آغاز كرد ، ولی از چوب در گذشته دورتری استفاده كرده است . 

از دورة ماد اطلاعی از كاربرد چوب در دست نیست و حتی در مورد مصرف چوب در ساختمانها نیز ، چون مادها خانه های خود را اغلب از خشت می ساختند ، هیچگونه آثار و شواهدی موجود نمی باشد ، ولی با در نظر گرفتن ترقی شایان فن معماری و استفاده از چوب در ساختمانها در دوره هخامنشیان و توجه به اینكه اصولاً هخامنشی ها در غالب موارد از تمدن مادها پیروی می نمودند ، لااقل باید قبول كرد كه صنایع چوب مادها و فن استفاده از چوب در ساختمان در دوره آنها كمتر از هخامنشیان نبوده است . اما در مورد صنایع دوره هخامنشیان مدارك تاریخی روشن تری در دست است ، چنانچه گزنفون در مورد توصیف سلاح نبرد كورش ضمن ذكر نام سلاحهای گوناگون ، از یك نیزه عالی چوبی كه از چوب پستنك ( همان سنجد ) می ساختند ، یاد می نماید . 

تاریخچه معرق چوب :

شاید گفتن تاریخ دقیق از قدمت معرق چوب كاری ساده نباشد . چوب به خاطر تشكیل مواد اولیه ساخت این هنر كه چوب می باشد و خاصیت خاص آن و روشهای نگهداری آن در دوران مختلف باعث شده كه نتوان قدمت دقیق آن را پیدا كرد اما حداقل به جرأت می توان گفت یكی از آثار بدست آمده در كاوشهای باستان شناسی و همچنین در كتیبه های بدست آمده در تخت جمشید به لوحهایی برمی خوریم حاكی از اینكه به كارگران و هنرمندان دستمزد برای تزئینات روی درب های چوبی تخت جمشید پرداخت می گردیده كه همه دلالت بر قدمت این هنر چند هزار ساله دارند. 

پیدایش معرق : 

در باورهای مردم پیدایش معرق « موزائیك اینگونه بیان شده » 

خداوند هنر « زیرنویسی » 

هنگامی كه ............ الهه عشق و هنر خواست هنر را بدون واسطه به انسانها بدهد به مزها دستور داد كه فرستاده او باشند و انسانها كه عشق را احساس كردند 

معرفی رنگ كاری معرق چوب:

پلی استر ماده شفاف و بی رنگی است كه برای محافظت از چوب به صورت یك لایه نازك و بعضاً چند میلی متری روی آثارچوبی پاشیده و یا ریخته می شود تا از اكسید شدن چوب ها در اثر مجاورت مستقیم با هوا و یا حمله قارچ و باكتری ها یا آفات به تابلوی معرق جلوگیری شود.همچنین تمیز كردن تابلو پلی استر شده راحت تر و در اثر ضربه خارجی مقاومت بیشتری دارند. 

نوع فایل:word

سایز:9.17 KB 

 تعداد صفحه:10

قیمت فایل فقط 5,200 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل:  gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1  در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
محل تبلیغات شما
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 1988
  • کل نظرات : 1