پاورپوینت های علوم پایه

پاورپوینت دستور كار آزمایشگاه فیزیك جدید در 156 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx   فهرست آزمایشات: آزمایش اثر فتو الكتریسیته   آزمایش اندازه‌گیری e/m الكترون   آزمایش سری بالمر      آزمایش اثر هال   آزمایش میلیكان   آزمایش پدیده زیمن   آزمایش تابش جسم سیاه   آزمایش گسیل و جذب نور   آزمایش تشدید اسپین الكترون   آزمایش فرانك هرتز اثر فوتوالكتریسیته وسائل آزمایش: دستگاه آزمایش اثر فتوالكتریسیته، لامپ جیوه پرفشار منبع تغذیه لامپ جیوه، پایه…

پاورپوینت دستور كار آزمایشگاه فیزیك جدید

پاورپوینت دستور كار آزمایشگاه فیزیك جدید در 156 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

 فهرست آزمایشات:

آزمایش اثر فتو الكتریسیته

 

آزمایش اندازه‌گیری e/m الكترون

 

آزمایش سری بالمر

 

 

 

آزمایش اثر هال

 

آزمایش میلیكان

 

آزمایش پدیده زیمن

 

آزمایش تابش جسم سیاه

 

آزمایش گسیل و جذب نور

 

آزمایش تشدید اسپین الكترون

 

آزمایش فرانك هرتزاثر فوتوالكتریسیته

وسائل آزمایش: دستگاه آزمایش اثر فتوالكتریسیته، لامپ جیوه پرفشار منبع تغذیه لامپ جیوه، پایه مكعبی شكل، منبع ولتاژ و تقویت كننده جریان مدل5117 .

هدف آزمایش: انجام آزمایش فتوالكتریسیته، مشاهده كوانتومی بودن انرژی فوتون و تعیین ثابتh  پلانك.


ملاحظات نظری: نیمی از یك محفظه شیشه‌ای خلأ كه از فلزی قلیایی مثلاً پتاسیم پوشیده شده بعنوان كاتد و میله فلزی كه در محل محور ان قرار گرفته است بعنوان آند عمل می‌نمائید.

 

هرگاه فوتونی با بسامد f به كاتد برخورد كند، در صورتیكه انرژی آن كافی باشد الكترونی از فلز به بیرون پرتاب می‌گردد(اثر فتوالكتریك بیرونی). برخی از الكترون‌های پرتاب شده به آند می‌رسند لذا ولتاژ V بین اند و كاتد برقرار می‌شود تا انرژی جنبشی بیشینه‌الكترون‌ها را كه از معادله انیشتن بدست می‌آید به انرژی پتانسیل U تبدیل و آن‌ها را قبل از رسیدن به آند متوقف نماید.

 

طبق معادله انشتن :                كه در آن A تابع كار مربوطه به سطح كاتد، v سرعت الكترون خارج شده از كاتد و m جرم حالت سكون الكترون است .  بنابراین  فقط

الكترون‌هائی به آند می‌رسند كه انرژی پتانسیل آنها با انرژی جنبشی‌شان برابر گردد.

 

یك انرژی پتانسیل تماس اضافی φ كه بخاطر یكسان نبودن سطح آند و كاتد ظاهر می‌شود، رابطه را به صورت زیر در می‌آورد:

 

اگر فرض كنیم كه A و φ از بسامد نور f تابشی مستقل هستند، یك رابطه خطی بین ولتاژ V و بسامد نور بدست می‌آید. كه e بار الكتریكی الكترون است.

 

هرگاه نمودار تغییرات V بر حسب f و ضزیب زاویه این نمودار خطی را بدست آوریم برای h خواهیم داشت:  h= 6/7 * 10-34 JSec     

 

كه خطای استاندارد آن حدود ∆h=0/3 * 10-34 Sec می‌باشد.

روش آزمایش: لامپ جیوه پرفشار را به منبع تغذیه آن متصل و روشن كنید تا گرم شود. گرم شدن لامپ حدود 3 دقیقه طول می‌كشد.

 

        توجه مهم:

 

اشعه‌ی فرا بنفش لامپ جیوه برای چشمان شما بسیار مضر است

 

 لذا مراقبت كنید كه نور مستقیم لامپ به چشمان شما و دوستانتان

 

 نتابد و از نگاه كردن مستقیم به داخل محفظه آن بپرهیزید.

 

درب دستگاه را بردارید و مسیر نور را كه پس از عبور از عدسی، شكاف و منشور و بازتابش از آینه به سلول فتوالكتریك می‌رسد تعقیب كنید و یك قطعه       كاغذ سفید در  محل  شكاف ورود  نور به سلول  فتوالكتریك قرار دهید  و  محل

 

شكاف و عدسی ابتدای دستگاه را طوری تنظیم  كنید  كه  تصاویر  رنگی  شكاف


بوضوح مشاهده و در یكدیگر وارد نشده باشند. به كمك پیچ‌های مربوطه وضعیت آینه و محل سلول را طوری تنظیم كنید كه بخش مورد نظر طیف جیوه (به صورت تكرنگ) به سلول برسد. با توجه به طیف جیوه طول موج آنرا تعیین و یادداشت كنید. درب دستگاه را كاملاً ببندید تا از ورود نور اضافی محیط آزمایشگاه به سلول جلوگیری شود. در محل استقرار لامپ جیوه یك دریچه فلزی قرار دارد كه در مواقع لزوم می‌توانید آنرا ببندید تا مانع ورود نور لامپ جیوه به دستگاه شوید. بدنه دستگاه را توسط یك سیم مناسب به سیم زمین آزمایشگاه متصل نمائید تا از بروز اختلالات احتمالی جلوگیری و دقت آزمایش زیاد‌تر گردد. به كمك یك سیم هم محور (Coaxial) خروجی دستگاه كه كاتد و آند سلول فتو الكتریك است را به دستگاه اندازه‌گیری كه دارای تقویت كننده است متصل نمائید.قیمت فایل فقط 15,600 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل:  gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1  در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
محل تبلیغات شما
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 1988
  • کل نظرات : 1