پاورپوینت های علوم پایه

پاورپوینت آلودگی هوا در 65 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx  پیش گفتار    هدف ماازتحقیق درباره آلودگی هوا ، عواملی كه درآلوده كردن هوا ودردهه های اخیر باعث بیماریهای تنفسی وقلبی     شده است چیست؟    چه راهكارهای برای جلوگیری ازاین آلودگی زیانباروجود دارد؟       دراین پروژه قصد داشتیم منابع آلوده كننده ومعرفی عناصر  آلودگی را معرفی كنیم وبا تركیب هریك باهم چه حادثه وچه    اثری برانسان وهوا می گذارد.    تصاویری…

پاورپوینت آلودگی هوا

سید محمد میرعالی بازدید : 46 جمعه 13 مرداد 1396 : 15:38 نظرات ()
پاورپوینت آلودگی هوا

پاورپوینت آلودگی هوا در 65 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx پیش گفتار

 

 هدف ماازتحقیق درباره آلودگی هوا ، عواملی كه درآلوده كردن هوا ودردهه های اخیر باعث بیماریهای تنفسی وقلبی     شده است چیست؟

 

 چه راهكارهای برای جلوگیری ازاین آلودگی زیانباروجود دارد؟

 

 

 

 دراین پروژه قصد داشتیم منابع آلوده كننده ومعرفی عناصر  آلودگی را معرفی كنیم وبا تركیب هریك باهم چه حادثه وچه    اثری برانسان وهوا می گذارد.

 

 تصاویری برای ملموس شدن موضوع نیز ارائه می شود.


مقدمه
ما بر روی زمین و در كره ای از هوا زندگی می كنیم. همان گونه كه آب،آبزیان را در بر می گیرد، هوا نیز ما را در بر گرفته است. ما هوا را نمی بینیم ولی در روزهایی كه باد می وزد آن را حس می كنیم كه هواكره نامیده می شود. هواكره دارای لایه بندی است كه بیشترین تأثیر را برروی حیات موجودات لایه زیرین آن دارد و تمام اختشاشات جوی در این  لایه صورت می گیرد اگر انسان بدون توجه به سلامت محیط زیست اقداماتی را انجام دهد زندگی موجودات را به خطر  انداخته خسارت های جبران ناپذیری را بر زیست كره وارد خواهد كرد. ما دراین مقاله سعی کرده ایم تا شما را با آلاینده های هوا و آب آشنا نموده و عوارضی را كه پدید می آورند یادآور شویم. راه های  پیشگیری آن را معرفی نماییم تا بلكه بتوانیم در   حفاظت میحط زیست نقش تأثیر گذاری را داشته باشیم.


     آلودگی هوا

 

  هوای آزاد به آن مقدار ، مدت ، و وی‍‍‍ژگی‌ها که برای انسان ، گیاه یا حیونات خطرناک بوده وبرای اموال مضر ویا به طور غیرقابل قبولی مخل استفادهٔ راحت از زندگی واموال گردد. با توجه به تعریف فوق نوع ، کمیت ، ویژگی‌ها وزمان تماس در تأثیر آلوده کننده‌ها بر انسان ومحیط اهمیت پیدا می‌کند. اگر به بوده وشرایط مناسبی را ایجاد می‌نماید و گاه نیز باعث تشدید آلودگی می‌شود. باد یکی از عوامل مهم در گازکربنیک (CO2) بخار آب ونیتروژن آزاد که همهٔ این‌ها بی آسیبند اگر سوختها مقداری گوگرد هم داشته باشند اندکی انیدریدسولفورو (SO2) نیز باقی می‌گذارند. که اگر با هوا ورطوبت نیز تماس پیدا کند ، تبدیل به اسید خورنده‌ای می‌شود. 

   برای آنکه احتراق کامل صورت گیرد مادهٔ سوختی باید از هوای کافی برخوردار باشد ، هوایی که بتواند عمل اکسیداسیون یا « اکسایش » را در حرارت بالا ، خوب وکامل انجام دهد. البته پیدا کردن چنین شرایطی دشوار است ، به ویژه اگر سوخت چیزی جامد باشد. از این رو ، احتراق ناقص صورت می‌گیرد ودر نتیجه ، دود تولید می‌شود. زغال سنگ خشک ، آنتراسیت وزغال کک ، بدون آنکه دودی تولید کنند ، به خوبی می‌سوزند زیرا دارای هیچ مادهٔ فراری نیستند. ولی زغال سنگ‌های معمولی ، که در حرارت نسبتاً کمی تجزیه می‌شوند ، از خود گاز ومادهٔ قیری رها می‌کنند. این گاز ومادهٔ قیری با غبار وخاکستر بهم می‌آمیزند وتولید دود می‌کنند. هوای شهرها پر است از ذره‌های جامد بسیار ریزی که در فشار شناورند ، ولی همهٔ آنها دود نیستند. این ذرات عبارت‌اند از گرد وغبار ومواد سبزه یا موادی دیگر.

   تمام اینها بر اثر نیروی جاذبه به تدریج بر روی زمین فرو می‌نشینند . در شهرهای کوچک یا در حومهٔ شهرهای بزرگ در هر ۵/۱کیلومتر مربع حدود ۷۵ تا ۱۰۰ تن از این ذرات ، در سال ، فر می‌نشینند. اما در شهرهای بزرگ صنعتی ممکن است . مقدار این گونه رسوبها حتی به ده برابر آن هم برسد. دود آسیب فراوان در بر دارد، به تندرستی‌ها ، به گیاهان وبه چیزهایی که به ما تعلق دارند ، زیان وارد می‌آورد. به علاوه ، در شهرهای بزرگ صنعتی تأثیر نور خورشید را فرو می‌کاهد وبویژه مانعی برای رسیدن اشعهٔ ماورای بنفش به شمار می‌رود. در حالی که اشعهٔ ماوراء بنفش برای تندرستی وبهداشت ما بسیار لازم است. اگرباد دود را پراکنده نکند شاید شهرهای بزرگ صنعتی همه روز مه آلود باشند وهر جا که مه دود آلوده پدید آید میزان مرگ ومیر ناشی از بیمارهای قلب وریه بالا می‌رود.

   دود برگیاهان نیز اثر زیان آوری دارد. زیرا مانع « تنفس » کامل گیاه است وبه علاوه ، نمی‌گذارد نور خورشید به حد کافی به آن برسد چه بسا که اسید موجود در دود ، گیاهان را یکباره از بین می‌برد. امروزه در بسیاری از شهرها یک رشته عملیات وسیعی انجام می‌گیرد تا از تولید دود زیاد ، جلوگیری شود ، وزیانهای ناشی از دود تا حد امکان ، فروبکاهد.


     واژه نامه ‌آلودگی‌هوا

 

  آئروسل: پراکندگی ذرات میکروسکوپی جامد یا مایع در محیط گازی است مانند دود ، مه و یا میسته .

 

غبار :اصطلاحی است که به طورنامشخص به ذرات جامدی که غالبا بزرگ‌تر از کلوئید هستند وقادرند وموقتا در هوا ویا گازی دیگربه حالت تعلیق درآیند اطلاق می‌شود ذرات غبارها به چسبندگی ندارند مگر اینکه تحت نیروی الکتریسیتهٔ ساکن قرار گیرند.

 

   قطره: ذرهٔ کوچک مایع دارای اندازه و وزن مخصوصی که در شرایط سکون سقوط کند اما ممکن است در شرایط توربولانس به صورت معلق بماند.

قیمت فایل فقط 12,900 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل:  gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1  در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
محل تبلیغات شما
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 1988
  • کل نظرات : 1