پاورپوینت های علوم پایه

واقعه كربلا از دید گرافیك و هنر   چکیده: پیشگفتار: در دنیای گرافیك كشورمان همواره جای بررسی نمادهایی كه بیش از صدها سال سابقه كاربرد در مراسم و آئین های مذهبی وملی را دارند خالی بوده است.   و نیاز نیز احساس می شود كه  این كمبود باید برطرف شود. از عمده ترین محورهای تمركز اینگونه سمبولها همانا علامات به كار برده شده در مراسم مذهبی عاشورا است كه علی رغم تفاوت اقوام و پراكندگی آنها در نقاط مختلف كشورمان طی یك دوره تناوب یك ساله توسط مردم استفاده شده وهمنوایی مردم به آن اصالتی ملی…

واقعه كربلا از دید گرافیك و هنر

سید محمد میرعالی بازدید : 52 دوشنبه 16 مرداد 1396 : 17:35 نظرات ()
واقعه كربلا از دید گرافیك و هنر

واقعه كربلا از دید گرافیك و هنر

 

چکیده:

پیشگفتار:

در دنیای گرافیك كشورمان همواره جای بررسی نمادهایی كه بیش از صدها سال سابقه كاربرد در مراسم و آئین های مذهبی وملی را دارند خالی بوده است.

 

 و نیاز نیز احساس می شود كه  این كمبود باید برطرف شود. از عمده ترین محورهای تمركز اینگونه سمبولها همانا علامات به كار برده شده در مراسم مذهبی عاشورا است كه علی رغم تفاوت اقوام و پراكندگی آنها در نقاط مختلف كشورمان طی یك دوره تناوب یك ساله توسط مردم استفاده شده وهمنوایی مردم به آن اصالتی ملی نیز داده است. همین طور كه در اكثر پوسترهای مربوط به عاشورا دیده می شود از این سمبل ها استفاده های زیادی شده است. كه مختصرا در این تحقیق به بعضی نمادها اشاره می شود.

مقدمه:

واقعه كربلا حكایت از رودرویی حق با طل است كه نقل عظیم حمایت از حقانیت را با خود می كشد. پس از این مسئله ی مهم اسلامی حق خواهان آنرا آئین قرار دادند و برای بیان آرمان خود این مهم را به گذشته و آینده پیوند دادند.

اول از زبان حضرت آدم وبعد بر تخته پاره های كشتی نوح وتا معراج رسول و بعد از آن به همراه امام عصر(عج)وحتی نوشته های درب بهشت نیز این پیوند حاصل می شود هر كس به فراخورد حال خود در این قضیه شریك می شود، به این ایمان قلبی كه شفاعت می شود در حالی كه بی خبر از این موضوع كه چون حركت آغاز شده ودل او صافی شده اكنون قابلیت شدن را پیدا كرده است چون كتاب رسول حق نیز این بشارت را داده است «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی بغیر و ما بانفسهم»

اما در گذر زمان مكارانی نیز از این شور حسینی سود برده اند و لباس زهد را بر شهوات دنیوی پوشیده اند. آنانی كه در حرمسراها به باده گساری بودند در محرم دستار برگردن آویزان می كردند و روز را شبی كردند وپرده تغافل را می گشودند.

وارد شدن خرافات گرفتن حركت و جوشش، عدم ایجاد بینش برای شناسایی دشمنان واقعی دین جهت ندادن به مراسم عزاداری كه بعضاً به خود آزاری تبدیل شده ومسائل متعدد دیگر هم بیانگر این مهم هستند در عین حال این نهضت باز نایستاده، حركت خود را از جوهره اصلی گرفته، حفظ نموده است و به گرمایش افزوده وبیشتر وبیشتر برنده راه می پیماید. در حول وحوش این رویداد نمادهای گوناگونی در دوران مختلف برا ی عظمت دادن به مسئله ویا بیان تصویر بهتر وارد می شوند كه همه حالت روایتگری دارند.

این مراسم كه ابتدا از قرن چهارم هجری رسمیت پیدا كرد سیاه دیلمیان را رنگ عزا نوشت. روضه خوانی ونوحه خوانی كه روایت گونه هایی بود از عاشورا كه با بیان واقعه مردم را به تفكر تصویر می كشاند. این گرم چانگان از فصاحت وبلاغت بهره می گرفتند با قیض و بسط سخن واستفاده از ایما واشاره و میمیك چهره وحركات به سخن هیجان می بخشیدند و مردم را هدایت می كردند تا در عالم تصور خود ناظر كربلا باشند و بر آن واقعه  بگریند. جامه چاك كردن پوشش های خشن،زنجیر زدن،قمه زدن، سینه زدن، سنگ زدن،گل مال كردن ،انواع خودآزاری بود كه عوام با انجام آن خود را حامی حسین بن علی تصور می كردند البته هدایت این جریان جای بحث كافی دارد كه مربوط به متخصصین امر است وبنده فقیر در این مسائل در ایران از صفویه شیعه رسمیت می یابد و به عاشورا اهمیت قابل توجه ای داده می شود. صنعتگران نیز از هنر خود در این راستا بهره می برند و به تصویر كردن داستان عاشورا می پردازند مار غاشیه، كبوتر پیغام بر، شیر،كشكول،آهو و.. بر علامت های سینه زنی می نشیند وپنجه به عنوان دست بریده ابوالفضل عباس بر سر بیرق ها می گذارند.

قیمت فایل فقط 3,500 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل:  gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1  در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
محل تبلیغات شما
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 1988
  • کل نظرات : 1