پاورپوینت های علوم پایه

آشنائی با ورزش صخره‌نوردی   آنچه به‌عنوان یک شکل سنتی صخره‌نوردی آغاز شده است امروزه به سمت یک فعالیت رقابتی و تفریحی رایج رشد پیدا کرده است. صخره‌نوردی یکی از ورزش‌هائی است که اخیراً در سرتاسر آمریکا توسعه‌یافته است.    آنچه به‌عنوان یک شکل سنتی صخره‌نوردی آغاز شده است امروزه به سمت یک فعالیت رقابتی و تفریحی رایج رشد پیدا کرده است. صخره‌نوردی یکی از ورزش‌هائی است که اخیراً در سرتاسر آمریکا توسعه‌یافته است. تخمین زده شده است که…

آشنائی با ورزش صخره‌نوردی

سید محمد میرعالی بازدید : 37 شنبه 21 مرداد 1396 : 17:15 نظرات ()
آشنائی با ورزش صخره‌نوردی

آشنائی با ورزش صخره‌نوردی

 

آنچه به‌عنوان یک شکل سنتی صخره‌نوردی آغاز شده است امروزه به سمت یک فعالیت رقابتی و تفریحی رایج رشد پیدا کرده است. صخره‌نوردی یکی از ورزش‌هائی است که اخیراً در سرتاسر آمریکا توسعه‌یافته است.

 

 

آنچه به‌عنوان یک شکل سنتی صخره‌نوردی آغاز شده است امروزه به سمت یک فعالیت رقابتی و تفریحی رایج رشد پیدا کرده است. صخره‌نوردی یکی از ورزش‌هائی است که اخیراً در سرتاسر آمریکا توسعه‌یافته است. تخمین زده شده است که بیش از ۳۰۰،۰۰۰هزار نفر از مردم آمریکا بر روی دیواره‌های سنگی صخره‌نوردی می‌کنند. بنابراین با افزایش چنین مشارکت مردمی صدمات ناشی از آن هم افزایش پیدا می‌کنند، در نتیجه یک حرکتی آغاز شده که بیشتر یک نوآموز در آغاز کار با آن روبه‌رو است و کارشناسان صخره‌نوری امیدوارند که بتوانند از این صدمات به‌نحوی پیشگیری کنند. 

● توصیه‌هائی به صخره‌نوردان 

 اصول گام برداری در سنگنوردی

تند راه رفتن در سربالایی ها به ویژه در كسانی كه فاقد آمادگی جسمانی لازم اند یا این كه كوله پشتی سنگینی با خود به همراه دارند، نه تنها باعث تنگی نفس خواهد شد بلكه مصرف انرژی بیشتری را می طلبد اگر این عمل ادامه یابد، شخص كوهنورد به اصطلاح «خواهد برید» بیشتر كسانی كه در كوه می برند آن هایی هستند كه انرژی خود را به خوبی تقسیم ننموده اند.

استفاده سریع از طناب

موفقیت در صعودهاى آلپى بستگى به حركت سریع بر روى عوارض زمین دارد .من متوجه شده‏ام كه یك طناب 100 مترى 9 میلیمترى بهترین اندازه طناب براى صعود در آلاسكا و هیمالیا مى‏باشد. در شیبهاى كم جائیكه خطر سقوط و پرت شدن كمتر احتمال مى‏رود. یك حلقه طناب با این طول تعداد كارگاههاى حمایت را به نصف كاهش مى‏دهد و از به هدر رفتن وقت با ارزشمان جلوگیرى مى‏كند. 

انواع طناب از نظر نوع كاربری در سنگنوردی

طناب با كاربردهای گوناگون ساخته می شوند. به هنگام خرید باید با مطالعه دفترچه راهنمای همراه طناب، به كاربری آن دقت كرد. معمولاً طول طناب ها بین ۵۰ تا ۶۰ متر است.

تمرین سنگنوردی در دیواره اوسون

زمانی که عشق و علاقه به کوهنوردی را درخود نجسته بودم ، اگر برنامه ای در تلویزیون و یا عکسی در رابطه با سنگنوردی می دیدم ، اولین سئوالی که در ذهنم نقش می بست این بود که : " سنگنوردها چگونه از یک دیواره بلند بدون هیچگونه وسیله ای بالا میروند ( چون ابزارآلات در عکس و یا فیلم دیده نمی شدند ) و در ضمن برای این کار تا چه اندازه دیوانگی مورد نیاز است " ؟

چرا باید صخره نوردی کنیم؟

کفشهای مناسب و خوب برای صخره نوردی کلید اولیه برای صعود بیشتر و آسانتر است. به همراه داشتن یک کوله پشتی مناسب و استاندارد شما را برای کوهنوردی، صخره نوردی و این قبیل سفرهاست.

حمایت در سنگنوردی

عملی را كه شخصی با استفاده از طناب و به منظور ایجاد بیشترین ضریب اطمینان برای فرد صعود كننده یا فرود رونده انجام می دهد، حمایت نامیده می شود.

سنگنوردی و اهمیت افزایش توان انگشتان

اگر شما نتوانید خود را روی گیره‌ها نگه دارید دیگر مهم نیست كه كمر شما چقدر قوی است یا پاهایتان چقدر خوب می‌باشند ویا تحمل شما چقدر زیاد است، زیرا دیگر نمی‌توانید روی یك مسیر بالا بروید. این موضوع در زمانیكه شما شروع به انجام كشش‌های سخت در حالت آویزان روی گیره‌های كوچك و یا متوسط می‌كنید، بیشتر واقعیت پیدا می‌كند. زمانیكه شما قادر به نگه داشتن خود روی گیره هایی كه مجبور به انجام كشش روی آنها هستید می‌شوید، در این موقع اگر كمر و بازوی شما به اندازة كافی قوی نباشد نخواهید توانست تا از مسیر صعود كنید.

صخره‌نوردی، بایدها و نبایدها

علی‌رغم اینکه کوهنوردی به‌عنوان یک ورزش دسته‌جمعی تعریف شده است صعود انفرادی باز هم به هر اندازه حتی به‌قدر کم نیز جایگاه خود را در بین علاقمندان این رشته حفظ نموده است.

صخره‌نوردی بــا چنـگ و دنــدان

او از ماهیچه‌های قوی و نیرومندی برخوردار است. به طوری كه می‌تواند با یك انگشت خود را روی صخره‌های صاف و پرشیب بالا بكشد. با این حركات خیلی‌ها مشكوك شده‌اند كه او دوپینگ می‌كند.

كفش 

 پیشنهاد مى‏كنیم جورابهایى استفاده كنید كه ضخامت كافى داشته باشد، رطوبت را جذب نكند، هوا بكشد و گرماى پا را حفظ كند /.

 اگر چكمه‏اى استفاده مى‏كنید كه پوشش نفوذناپذیر دارد، دقت كنید كه اشیاء كوچك داخل چكمه نشوند و به اجزاء نفوذناپذیر آن (پوش، گورتكس یا سیمپاتكس) صدمه نزنند . 

 چنانچه در مكانهاى مرطوب یا در برف راه مى‏روید، ضررى ندارد كه از اسپرى ضد آب استفاده كنید. (از گریس استفاده نكنید)، پیشنهاد میشود ازگتر یا روكش چكمه اوربوت) استفاده كنید.  

 هنگامیكه چكمه ها را در كوله پشتى میگذارید دقت كنید به آنها صدمه نزنید یا به زور جا نكنید. بهتر این است كه آنها را در كیف جداگانه‏اى بگذارید. 

نوع فایل: word

سایز:908 KB 

تعداد صفحه:57 

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل:  gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1  در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
محل تبلیغات شما
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 1988
  • کل نظرات : 1