پاورپوینت های علوم پایه

ورزش و تربیت ذهنی (روانی)   میلیون ها ورزشكار ساعت ها به تمرین ورزش های انفرادی می پردازند . آن ها تكنیك ها ی مختلفی را آزمایش و تجربه می كنند ، مكمل های پیشرفته را امتحان می كنند و حتی از متخصصین آموزش دیده برای رسیدن به اهداف مورد نظرشان استفاده می كنند . در تجربه های شخصی ام با افراد زیادی روبرو زیادی روبرو شده ام كه مطمئن اند كه فقط برای تمرین های ورزشی متراكم ساخته نشده اند .    با این گفته ، خیلی فكر كردم كه این افراد و در كجا مانع و سد را پیشرفت می شوند . كمبود آمادگی ذهنی…

ورزش و تربیت ذهنی

سید محمد میرعالی بازدید : 63 یکشنبه 22 مرداد 1396 : 20:10 نظرات ()
ورزش و تربیت ذهنی

ورزش و تربیت ذهنی (روانی)

 

میلیون ها ورزشكار ساعت ها به تمرین ورزش های انفرادی می پردازند . آن ها تكنیك ها ی مختلفی را آزمایش و تجربه می كنند ، مكمل های پیشرفته را امتحان می كنند و حتی از متخصصین آموزش دیده برای رسیدن به اهداف مورد نظرشان استفاده می كنند . در تجربه های شخصی ام با افراد زیادی روبرو زیادی روبرو شده ام كه مطمئن اند كه فقط برای تمرین های ورزشی متراكم ساخته نشده اند .

 

 

با این گفته ، خیلی فكر كردم كه این افراد و در كجا مانع و سد را پیشرفت می شوند .

كمبود آمادگی ذهنی این را می دانم چون چندی پیش خویش را در چنین وضعیتی یافتم كه منجر به صرف وقت برای خود اندیشی و تعیین راه فراری از ركود و نقصان كه در آن گیر كرده بودم شد . من ادعا نمی كنم كه دكترای آموزش ورزش دارم ، اما تحقیق و مهارت های فراوان به من ثابت كرده كه آموزش همراه با تفكر و تامل نیمی از مبارزه است و مهم نیست در چه ورزشی می خواهید تجربه پیدا كنید . 

خود انگیزی 

یكی از ابعاد كلیدی آمادگی روانی صحیح از درون انسان ناشی می شود . بدون توانایی تحریك خود برای انجام یك كار خاص ، بهبود رو به پیشرفت در آن غیر ممكن است كه در تمامی ابعاد زندگی مصداق دارد . مثلاً اگر می خواهید یك NFL linebacker  شوید و در حال تماشای فوتبال در بعد از ظهر یك شنبه هستید ، نمی توانید در افكار خود براحتی تصمیم بگیرید .

مهم است كه بتوانید روش هایی برای انگیزه یك تمرین یا یك كار ایجاد كنید . مطمئناً اگر با افراد زیادی كه می خواهید آن ها را تحت تاثیر خود قرار دهید این تمرینات را انجام دهید به آسانی به نتیجه می رسید . البته ، آنچه در واقع یك ورزشكار با انگیزه را از دیگران جدا می سازد این است كه در حالیكه احساس خوبی ندارند به پیشرفت و بهبود خود می پردازند ، برخاستن در هوایf ْ10  ، دویدن یا قدم زدن و ... به عقیده من خود انگیزش و اشتیاق به همراه همدیگر در تمرین و یادگیری موثراند . پس قبل از این كه زمان و هزینه زیادی را برای آموزش یك رشته ورزشی صرف كنید از خود بپرسید آیا این همان چیزی است كه واقعاً بدنبال آن هستم آیا می توانم خود را برای موفقیت 110% آماده سازم و آیا انگیزه دارم ؟ اگر جواب هر دو سئوال مثبت است پس بدنبال آن بروید . هیچگاه شك نكنید ، مثبت اندیشی باشید و پافشاری كنید ، هر انتخابی كه كنید یك قدم به سوی دستیابی به اهدافتان برداشته اید . تنها كسی كه می تواند مانع پیشرفتتان شود خود شمایید .

چند منبع رایج برای انگیزه : 

وقتی تمرین می كنید به اهدافتان بندیشید . حالا تصور كنید به هدفتان رسیده اید ، چه احساسی دارید هر ذره انرژی مازاد كه بگذارید ، آن را از دست خواهید داد .

وقتی تمرین می كنید به آنچه كه خواهان رسیدن به آن نیستید فكر كنید . این تقویت منفی واقعاً می تواند در افزایش حجم كار موثر باشد . مثلاً كسی كه از افزایش وزنی كه در گذشته داشته رهایی یافته است مدام با این واقعیت كه دیگر نمی خواهد به روز های گذشته باز گردد تحریك می شود .

تصور ذهنی 

این مفهوم اولین بار توسط پدرم به من ارائه شد ، كه تجربه زیادی در مسابقات بسكتبال ، فوتبال و هاكی در طی سالهای متمادی داشت . وقتی در مورد این موضوع با دوستانم صحبت می كنم آن ها می خندند اما باید بگویم اگر روی این متد یك سال یا بیشتر كار شود تاثیر آن دیده می شود . كاری كه باید كرد این است كه قبل از وقوع یك اتفاق آن را در ذهن خود مجسم كنیم . مثل تصئر برنده شدن مسابقه قبل از هشدار توسط میشل جردن . و این مثالها باز هم وجود دارند اما این حقیقت كه تصور ذهنی ناخود آگاهانه می تواند شما را برای موفقیت های غیر منتظره آتی آماده سازد همچنان استوار باقی می ماند . حالا ، بطور آشكار ما گلف باز با بسكتبالیست ها ی حرفه ای نیستیم اما این مفهوم در تمرینات ویژه ورزشی كاربرد دارد .

نوع فایل: word

سایز:28.6 KB 

تعداد صفحه:19 

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل:  gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1  در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
محل تبلیغات شما
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 1988
  • کل نظرات : 1