پاورپوینت های علوم پایه

  اخلاق و ورزش   پس از ورود ورزش به دنیای تجارت به نظر می رسد كه اخلاقیات همچون خصیصه ذاتی ورزش است و حتی می توان گفت كه ورزش اساسا اخلاقی است.  پس از ورود ورزش به دنیای تجارت به نظر می رسد كه اخلاقیات همچون خصیصه ذاتی ورزش است و حتی می توان گفت كه ورزش اساسا اخلاقی است. این نظریه تكیه بر اسطوره های شكوهمند ورزشی است: اسطوره هایی چون اسطوره جاودانگی ورزش در طول زمان، اسطوره ای كه ورزش را از زمان های قدیم با طبیعت انسان هماهنگ می داند و اسطوره ای كه ورزش را به نوعی از راه راست منحرف،…

اخلاق و ورزش

سید محمد میرعالی بازدید : 46 سه شنبه 24 مرداد 1396 : 17:18 نظرات ()
اخلاق و ورزش

 

اخلاق و ورزش

 

پس از ورود ورزش به دنیای تجارت به نظر می رسد كه اخلاقیات همچون خصیصه ذاتی ورزش است و حتی می توان گفت كه ورزش اساسا اخلاقی است.

 

پس از ورود ورزش به دنیای تجارت به نظر می رسد كه اخلاقیات همچون خصیصه ذاتی ورزش است و حتی می توان گفت كه ورزش اساسا اخلاقی است. این نظریه تكیه بر اسطوره های شكوهمند ورزشی است: اسطوره هایی چون اسطوره جاودانگی ورزش در طول زمان، اسطوره ای كه ورزش را از زمان های قدیم با طبیعت انسان هماهنگ می داند و اسطوره ای كه ورزش را به نوعی از راه راست منحرف، انحصاری و ربوده شده می داند. اختلاف نظر در زمینه تفاوت میان ورزش برای ورزش و ورزش به منظور دستیابی به موفقیت و ایده آلی كه به نوعی یك آرزوست بیشترین زمینه مباحث ورزشی است. اما تعریف واقعی ورزش كدام است؟ اگر تعریف ما براساس حس مشترك باشد، این تعریف هر نوع فعالیتی كه تلاش فیزیكی را طلب كند. تفاوت های ورزش امروزی (نوین) با ورزش سنتی كه بیشتر متكی به اخلاقیات بود، بسیار عمیق گشته است. 

كانت معتقد است كه شرط لازم اخلاق، وجود خداوند است. پیردوكوبرتن بنیانگذار دوره جدید بازی های المپیك اعتقاد مذهبی را ریشه اخلاقیات می داند. در واقع ورزش با اخلاقیات پیوستگی تنگاتنگی دارد. ورزش نیز اطمینان می بخشد و تسلی می دهد. ورزش در سطح بسیار وسیع، بانی یك دگرگونی عظیم اجتماعی و اخلاقی خواهد بود و قابلیت احیای فرهنگی نوین را به همراه خواهد داشت. ورزش باید نجات بخش جامعه از عوارضی همچون فساد، شرارت، بیكاری، لجام گسیختگی و اعتیاد است، پس اخلاقی است. جوهر اصلی ورزش اخلاق است كه در نهایت درستكاری را ترویج می دهد. درستكاری اصل اساسی ورزش و اجتماع است. 

امروزه هم اخلاقیات در ورزش پایه وفاداری به اصل انسان بودن است. اما سئوال این است. آیا اخلاقیات ورزشی واقعا وجود دارد؟ شاید وجود اخلاقیات در ورزش همان بیان اعتقاد به پاكی اصیل و آرمانی ورزش است. اگر همچون مارسل موس به «ایمان ضروری برای جامعه» اعتقاد داشته باشیم باید بپذیریم كه ورزشكاران و تماشاگران به نوعی با اخلاقیات و ورزش جامعه سالم را می سازند. 

بحث اخلاقیات در ورزش خودمان نیز همیشه یكی از چالش های این پدیده بوده است. این بار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی به این مسئله پرداخته است. 

او با تأكید اعلام كرد با هر ورزشكاری كه بخواهد با قیافه زنانه به میادین ورزشی وارد شود، برخورد جدی و مدیریتی می كنم. وی گفته است كه بسیار زننده است كه جوانان ما بخواهند با آرایش و ریخت و قیافه های زنانه به میدان مسابقه پا بگذارند و از همین حالا به شما تكلیف می كنم كه با این روند به شدت برخورد كنید و اگر شما نكنید من برخورد می كنم و آنهایی كه از دستم در بروند در آینده محروم خواهند شد و عذر چنین ورزشكارانی را خواهم خواست. 

مهندس علی آبادی در جمع رؤسای فدراسیون های ورزشی همچنین گفت: شركت در مراسم مذهبی از ارزش های بزرگ محسوب می شود، اما باید بدانید كه مسائل فرهنگی تنها حضور در مراسم مذهبی نخواهد بود و همین كه شما در این نشست از مسائل فرهنگی صحبت كنید، اولین قدم در راه اشاعه مسائل فرهنگی خواهد بود. 

وی خطاب به ورزشكاران نیز تأكید كرد: انصافا برای ایران با قدمتی ۲۵۰۰ ساله و سابقه ۱۴۰۰ ساله دینی بسیار زننده است كه ورزشكارانش با موهای رنگ شده و آرایش ابرو به میادین 

ورزش و سلامت تن و روان

امروزه خبرهاى فراوانى در جراید به چشم مى‏خورند كه بر مبناى پژوهش و تحقیقات دانشمندان و متخصّصان است. این خبرها حاكى از تأثیر ورزش بر سلامتى جسم و روان است. اشاره به چند مورد از آن خالى از لطف نیست:

پژوهشگران دانماركى مى‏گویند: «كسانى كه به طور منظم پیاده‏روى مى‏كنند و یا تمرینهاى نسبتاً سنگینى انجام مى‏دهند، هفت سال بیشتر از كسانى كه چنین كارى انجام نمى‏دهند عمر مى‏كنند». آنها دریافتند كه میزان مرگ، در میان مردانى كه چند سال پیاده‏روى كرده بودند، در مقایسه با مردانى كه بیست سال تحرّكى نداشتند، به یك سوم رسیده است.

مدیر این پژوهش «پیتر شنوهر» كه متخصّص بیماریهاى قلب است مى‏گوید: «براى سلامتى، مقدارى فعالیت بدنى مفید است». این پژوهشگر معتقد است: «كسانى كه بى‏تحرك‏اند در وضعیت فیزیكى ضعیفى قرار دارند... باید با سرعت زیاد پیاده‏روى كرد ؛ چون این كار، تأثیر بیشترى روى بدن مى‏گذارد».(1)

نوع فایل: word

سایز:103 KB 

تعداد صفحه: 11

قیمت فایل فقط 4,200 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل:  gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1  در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
محل تبلیغات شما
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 1988
  • کل نظرات : 1