پاورپوینت های علوم پایه

پاورپوینت تحلیل آمار توصیفی  فایل پاورپوینت تحلیل آمار توصیفی،در حجم 21 اسلاید قابل ویرایش.     بخشی از متن: تحلیل فراوانی داده‌های اقلیمی از اولیه‌ترین تحلیل‌هایی است كه در مطالعات اقلیمی صورت می‌گیرد. منظور از این تحلیل‌ها محاسبة تعداد تكرار یا مشاهده داده‌ها در متغیر مورد مطالعه می‌باشد.  توضیحات:  فایل پاورپوینت تحلیل آمار توصیفی،در حجم 21 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از متن: تحلیل فراوانی داده‌های اقلیمی از اولیه‌ترین تحلیل‌هایی…

پاورپوینت تحلیل آمار توصیفی

سید محمد میرعالی بازدید : 73 سه شنبه 03 مرداد 1396 : 15:9 نظرات ()
پاورپوینت تحلیل آمار توصیفی

پاورپوینت تحلیل آمار توصیفی

 فایل پاورپوینت تحلیل آمار توصیفی،در حجم 21 اسلاید قابل ویرایش.

 

 

بخشی از متن:

تحلیل فراوانی داده‌های اقلیمی از اولیه‌ترین تحلیل‌هایی است كه در مطالعات اقلیمی صورت می‌گیرد. منظور از این تحلیل‌ها محاسبة تعداد تكرار یا مشاهده داده‌ها در متغیر مورد مطالعه می‌باشد.

 

توضیحات:
 فایل پاورپوینت تحلیل آمار توصیفی،در حجم 21 اسلاید قابل ویرایش.
بخشی از متن:
تحلیل فراوانی داده‌های اقلیمی از اولیه‌ترین تحلیل‌هایی است كه در مطالعات اقلیمی صورت می‌گیرد. منظور از این تحلیل‌ها محاسبة تعداد تكرار یا مشاهده داده‌ها در متغیر مورد مطالعه می‌باشد. با توجه به اینكه مطالعه تك تك فراوانی داده‌ها از نظر تفسیری مشكل می‌باشد معمولاً دادة مورد نظر طبقه‌بندی‌شده و سپس فراوانی‌ها و درصد فراوانی‌ها برای آنها محاسبه شده و تفسیر روی آنها صورت می گیرد. در شكل نمودار توزیع فراوانی یا هیستوگرام داده‌های بارش سالانه ایستگاه سینوپتیك آبادان از سال 1965 تا 1998 یعنی به مدت 33 سال نشان داده شده است. محور عمودی در این نمودار نشان دهنده فراوانی داده‌ها و محور افقی نشان دهنده داده‌های بارش طبقه‌بندی‌شده در گروههای مختلف بارش بر حسب میلیمتر می‌باشد. همانطور كه این نمودار نشان می‌دهد بیشترین فراوانی داده‌ها متعلق به گروه 130-110 میلیمتر با فراوانی 6 می‌باشد كه نشان می‌دهد 6 سال از 33 سال یا 18 درصد در این گروه قرار گرفته‌اند. همچنین در گروه 270-250 میلیمتر هیچ فراوانی مشاهده نگردیده است. نموداری خطی كه روی فراوانی داده‌ها نشان داده شده است نیز بیانگر میزان تطابق نمودار توزیع فراوانی داده‌ها با الگوی توزیع نرمال می‌باشد كه در این نمودار تطابق كامل مشاهده نمی‌گردد و از اینرو می‌توان گفت داده‌ها از توزیع نرمال برخوردار نمی‌باشند. این نوع نمودار می‌تواند برای كلیه متغیرهای مورد مطالعه ترسیم شده و تفسیر شود و ترسیم آنها می‌تواند دید خوبی از فراوانی داده‌ها در اختیار محقق قرار دهد.محاسبه درصدهای فراوانی و درصد فراوانی تجمعی از جمله محاسباتی است كه می‌تواند از طریق جدول توزیع فراوانی صورت گرفته و تفسیرهای لازم بر روی این جداول انجام گیرد.
فهرست مطالب:
تحلیل فراونی‌ها
محاسبه شاخص‌های مركزی
مد یا نما
میانه
میانگین حسابی
میانگین وزنی
میانگین متحرك
محاسبه شاخص‌های پراكندگی 
دامنه تغییرات
 واریانس و انحراف معیار 
واریانس 
ضریب تغییرات 
چولگی
ضریب تیزی یا رعنایی
این فایل با فرمت پاورپوینت در 21 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

 با توجه به اینكه مطالعه تك تك فراوانی داده‌ها از نظر تفسیری مشكل می‌باشد معمولاً دادة مورد نظر طبقه‌بندی‌شده و سپس فراوانی‌ها و درصد فراوانی‌ها برای آنها محاسبه شده و تفسیر روی آنها صورت می گیرد. در شكل نمودار توزیع فراوانی یا هیستوگرام داده‌های بارش سالانه ایستگاه سینوپتیك آبادان از سال 1965 تا 1998 یعنی به مدت 33 سال نشان داده شده است. محور عمودی در این نمودار نشان دهنده فراوانی داده‌ها و محور افقی نشان دهنده داده‌های بارش طبقه‌بندی‌شده در گروههای مختلف بارش بر حسب میلیمتر می‌باشد. همانطور كه این نمودار نشان می‌دهد بیشترین فراوانی داده‌ها متعلق به گروه 130-110 میلیمتر با فراوانی 6 می‌باشد كه نشان می‌دهد 6 سال از 33 سال یا 18 درصد در این گروه قرار گرفته‌اند. همچنین در گروه 270-250 میلیمتر هیچ فراوانی مشاهده نگردیده است. نموداری خطی كه روی فراوانی داده‌ها نشان داده شده است نیز بیانگر میزان تطابق نمودار توزیع فراوانی داده‌ها با الگوی توزیع نرمال می‌باشد كه در این نمودار تطابق كامل مشاهده نمی‌گردد و از اینرو می‌توان گفت داده‌ها از توزیع نرمال برخوردار نمی‌باشند. این نوع نمودار می‌تواند برای كلیه متغیرهای مورد مطالعه ترسیم شده و تفسیر شود و ترسیم آنها می‌تواند دید خوبی از فراوانی داده‌ها در اختیار محقق قرار دهد.محاسبه درصدهای فراوانی و درصد فراوانی تجمعی از جمله محاسباتی است كه می‌تواند از طریق جدول توزیع فراوانی صورت گرفته و تفسیرهای لازم بر روی این جداول انجام گیرد.

 

 

فهرست مطالب:

تحلیل فراونی‌ها

محاسبه شاخص‌های مركزی

مد یا نما

میانه

میانگین حسابی

میانگین وزنی

میانگین متحرك

محاسبه شاخص‌های پراكندگی 

دامنه تغییرات

 واریانس و انحراف معیار 

واریانس 

ضریب تغییرات 

چولگی

ضریب تیزی یا رعنایی

 

 

این فایل با فرمت پاورپوینت در 21 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

 

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل:  gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1  در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
محل تبلیغات شما
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 1988
  • کل نظرات : 1