loading...
پاورپوینت های علوم پایه
سید محمد میرعالی بازدید : 60 چهارشنبه 15 شهريور 1396 نظرات (0)

بررسی نقش و تاثیر توسعه كشاورزی بر پیشرفت صنعتی

مقدمه:

 

انسان برای تامین نایزهای روزمره خود را پیش رو داشت. ابتدا شكار و استفاده از گیاهان خودرو و سپس به مرور زمان و با فرا گرفتن فنون اولیه كشاورزی اقدام به تهیه مایهتاج خود نمود.

 

 با توجه به خطراتی كه در شكار حیوانات انسان را تهدید می كرد، لذا تمایل به سمت كشاوزی بیشتر و بیشتر شد تا جایی كه در گذشته ای نه چندان دور، بیشتر مردم عدی در كره زمین پیشه كشاورزی را برگزیدند. كشاورزان با سه عامل زمین، نیروی كار و آب روبرو هستند كه اهمیت هر سه مورد به نوع خود بسیار مهم بوده و می باشد.

 

امروزه با مكانیزه شدن صنعت كشاورزی نوع محصولات و تنوع فصلی آنها و نیز مقدار تولید آنها تفاوتهای بسیاری بوده است با استفاده از ابزار آلاتی مانند كمباین، تراكتور و دستگاههای مخصوص شخم زنیف سم پاشی های هوایی و نیروی انسانی كمتری درگیر كشاورزی می شود كه این امر موجب كاهش هزینه تولید در مجموع، و از طرف دیگر افزایش بیكاری را سبب می شود.

 

امروزه كشاورزی سنتی در مقایسه با سالهای گذشته بسیار كمتر شده است. اكثر كشاورزان یا كوچ كرده و به شهرهای بزرگ آمده اند و یا آنهایی كه توان مالی داشته اند با سیستم های امروزه خود را وقف داده و از سیستم های نوین آبیاری و ماشین آلات كشاورزی استفاده می كنند.

 

در سالهای اخیر با استفاده از تكنولوژی نانو، تولید محصولات فصلی، در تمام فصول امكانپذیری شده است كه این امر بمنزله انقلابی در كشاورزی به حساب می آید. از این رو می توان گفت دیگر می توان كشاورز را به همان دیدگاه قدیم نگریست بلكه نیازمند توجه و دیدگاه علمی و دقیق می باشد.

 

عنوان كامل پژوهش:

 

نقش و تاثیر توسعه كشاورزی به پیشرفت صنعتی

 

هدف پژوهش:

 

هدف از این پژوهش بررسی رابطه بین كشاورزی، صنعت و تاثیر متقابل آنها بر یكدیگر وضعیت كشاورزی فعلی ایران و نیز بررسی از جنبه اقتصادی مكانیزه كردن كشاورزی می باشد.

 

اهمیت مسئله (نظری علمی):

 

با توجه به اینكه نیاز انسان به مواد غذایی پایانی ندارد و نیاز انسان به غذا از نیازهای اساسی محسوب می شود، و نیز بیشتر نیاز از طریق محصولات كشاورزی برآورده می شود و همچنین كمبود زمین های قابل كشاورزی و اینكه بیشتر سطح زمین را آب فرا گرفته است، همه و همه بر اهمیت توجه به كشاورزی می افزاید، كشور ما ایران نیز كه بیشترین سطح آنرا بیابان و كوه فرا گرفته استف و زمین های قابل كشت بسیار كمی دارد.

 

از سوی دیگر وضعیت آب و هوایی ایران و نیز تنوع فراوان محصولات كشاورزی و مزایایی كه از قبل آن حاصل می شود مانند  نیز كاهش هزینه های وارداتی، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت اهمیت دارد.

 

سوال ها یا فرضیه های پژوهش:

 

1-    توسعه كشاورزی و پیشرفت صنعتی، رابطه مستقیم دارند.

 

2-    استفاده از صنعت در كشاورزی موجب تسریع توسعه كشاورزی می شود.

 

3-    توسعه كشاورزی، همپای توسعه صنعت، توجیه اقتصادی دارد

 

4-    پیشرفت كشاورزی و استفاده از تكنولوژی در آن موجب شكوفایی اقتصادی كشور می شود.

 

تعریف علمی متغیرهای مورد بررسی:

 

(متغیر های مستقل)f= متغیر تابع

 

متغیرهای مستقل شامل پیشرفت در كشاورزی، تاثیر كشاورزی در اقتصاد و عوامل وابسته به كشاورزی می باشد و متغیر وابسته صنعت و توسعه صنعت می باشد.

 

مقیاس اندازه گیری نسبی است (توسعه صنعت)، با توجه به اینكه متغیرها وابسته هستند، مقیاس اندازه گیری در این پژوهش نسبی است.

 

مشخص كردن نقش متغیرها

 

در این پژوهش: پیشرفت، در كشاورزی متغیر مستقل و توسعه صنعت به عنوان متغیر وابسته مورد بررسی قرار می گیرد.

 

طرح پژوهش:

 

در بررسی این پژوهش ابتدا وضعیت كشاورزی ایران مورد بررسی قرار می گیرد و سپس رابطه میان صنعت و كشاورزی مورد بررسی قرار می گیرد و در پایان میزان تاثر گذاری كشاورزی بر صنعت مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

 

جامعه و گروه نمونه مورد بررسی:

 

جامعه و گروه بررسی شده، جمعی از دانش آموختگان اقتصاد كشاورزی، مهندسین كشاورزی و مزرعه داران می باشند.

 

روش نمونه برداری:

 

با توجه به اینكه این پژوهش، یك پژوهش و تحقیق مكاشفه ای است، لذا جامعه آ‌ماری ما از مزرعه باران ودانش آموختگان اقتصاد كشاورزی استفاده شده است كه با توجه به كم بودن تعداد آنها و عدم دسترس مناسب به آنها، به صورت انتخاب شده تعیین شده اند.

 

ابزار گرد آوری داده ها:

 

در این محقق برای گرد آوری داده ها از روش مصاحبه و منابع كتابخانه ای و آماری استفاده شده است اصلی ترین و روش گرد آوری مصاحبه با دانش آموختگان كشاورزی و اقتصاد كشاورزی می باشد و نیز استفاده از آمار سایتهای جهاد كشاورزی و وزارت بازرگانی می باشد. با توجه به نوع پژوهش، پرسشنامه امكانپذیر نبوده و بیشتر مصاحبه صورت می گرفته است.

 

روش تجزیه و تحلیل داده ها:

 

در این پروژه برای تجزیه و تحلیل داده ها از روش های آمار استنباطی به آزمون فرضیه ها پرداخته شده است.

 


 

 

 

مقدمه

 

گرسنگی در دنیای امروز امر تازه ای نبوده و همیشه تهدیدی برای بقای نسل بشر بوده است.در بعضی از نقاط دنیا طی قرون متمادی کمبود  مواد غذایی همیشه عامل عمده بدبختی امراض و حتی مرگ محسوب می شده است ولی هیچگاه مانند امروز تا این حد کمبود غذا و خطر گرسنگی دسته جمعی محسوس نبوده است.این تهدید به علت کاهش ظرفیت دنیا در تولید غذا نیست چون از بسیاری جهات این ظرفیت حتی بالاتر هم رفته و همچنان در حال ترقی است.

 

مسئله اصلی در این است که جمعیت دنیا با سرعت زیادی در حال افزایش است به طوری که ازدیاد تولید مواد غذایی به زحمت می تواند همگام  با بالا رفتن جمعیت پیش برود.

 

پیشرفت علم را می توان در واقع عامل اصلی ازدیاد جمعیت در دنیا و به خصوص در کشورهای در حال توسعه دانست. تا اواسط قرن بیستم ، تولد زیاد دربیشتر کشورهای آمریکای جنوبی ، آفریقا و آسیا با میزان مرگ و میر زیاد از طریق مرگ و میر اطفال ، امراض ، و بهداشت غلط  متعادل گردیده و مانع از افزایش سریع جمعیت می شد.

 

اجزای اصلی ساختمان یک سمپاش

 

 عبارتند از: مخزن سم، به هم زن، پمپ، صافی ها ، بوم ( منظور لوله حامل نازل است.) و نازل می باشد.

 

مخزن: در داخل مخزن سموم آماده شده ای را که به شکل مایع هستند می ریزیم. در بالای مخزن دهانه نسبتا" بزرگی وجود دارد که مجهز به قیف صافی دار است و توسط سرپوشی بسته نگهداری می شود. یک دریچه تخلیه نیز در کف مخزن است تا بتوان هنگام تمیز کردن مخزن مواد داخل مخزن را از طریق آن تخلیه نمود.

 

به هم زن: عبارت است از پره های ضد زنگ و مقاوم که بر روی یک محور دوار نزدیک به ته مخزن قرار گرفته و جهت به تعلیق درآوردن ذرات سموم غیر قابل حل در آب استفاده می شود.

 

صافی: صافی ها معمولا" در سه قسمت سمپاش ها به کار می روند. از جمله صافی ها می توان به صافی مخزن، لوله و نازل ها اشاره کرد.

 

بوم: عبارت از لوله افقی طویلی که نازل ها در فواصل معین بر روی آن قرار می گیرند. طول بوم می تواند از 4 متر تا 5/12متر باشد. بوم ممکن است از جنس فلز ضد زنگ یا نوعی پلاستیک مقاوم ساخته شود. بوم شامل سه قسمت است. یک قسمت ثابت در وسط و دو قسمت در طرفین. که این دو قسمت از طریق اتصال های قابل انعطاف به قسمت مرکزی متصل شده و می تواند بر روی قسمت وسط تا شود.

 

نازل یا افشانک: کارش ریز کردن و پخش ذرات سم تحت فشار است. نازل نیز معمولا" از فلزات ضد زنگ و مقاوم ساخته شده است.

 

انواع دیگر سمپاش ها عبارتنداز : سمپاش دستی که ساختمانی شبیه امشی داشته و در منازل برای مبارزه با حشرات خانگی و نیز در گلخانه ها و باغچه های خیلی کوچک به کار می روند.

 

 این تلمبه از یک مخزن و یک پمپ تشکیل شده و پیستون پمپ باید توسط دست در داخل سیلندر به حرکت در آمده، هوا را به سمت جلو فرستاده سبب خروج سم گردد.

 

سمپاش پشتی بدون موتور و با موتور، سمپاش چرخ دار موتوری، سمپاشی توسط هواپیما و هلیکوپتر. 

 

عمده ترین مورد کاربرد هواپیما در کشاورزی برای سموم آفت کش می باشد. مزایای عمده هواپیما بر ادوات زمینی سرعت عمل و به موقع انجام شدن عمل سمپاشی و نیز قابلیت کاربرد، در مواردی که ادوات زمینی نمی توانند وارد مزرعه شوند، می باشد.

 

در مزارع محدود و یا با شکل نامنظم هندسی هلیکوپترها در مقایسه با هواپیمای بال ثابت، امن تر بوده و مانور پذیری بیشتری دارند. 

 


 

ماشین های برداشت

 

نحوه برداشت در محصولات مختلف زراعی فرق می کند و به نوع محصول بستگی دارد. در این قسمت با ماشین های مختلف برداشت آشنا می شوید.

 

ماشین های برداشت علوفه ( دروگرها)

 

 در برداشت مکانیزه گیاهان علوفه ای از وسایل متنوع و پیشرفته ای استفاده می شود. گرچه دروگرها برای درو علف ها و محصولات مخصوص علوفه خشک طراحی شده اند، اما در مزارع معمولا" از آنها برای قطع علفهای هرز اطراف ساختمان ها و اطراف نهرها، درو مراتع و حتی از بین بردن بقایای گیاهی نیز استفاده می شود.

 

دروگر

 

 دو جزء مهم یک دروگر عبارتند از:

 

1- تیغه: قطعه ای مثلثی شکل و برنده است که جهت برش ساقه محصول به کار می رود.

 

2-انگشتی یا محافظ: که اعمال مهم انگشتی عبارتند از :

 

- از تیغه در مقابل برخورد با اجسام سخت محافظت می کند.

 

- صفحات انگشتی را برای برش مؤثر در وضعیت مناسبی نسبت به تیغه در محل خود جای می‌دهد.

 

- گیاهان را از هم جدا کرده و آنها را برای برش آسانتر بین تیغه ها و صفحات انگشتی هدایت می‌كند.

 

قطع ساقه علوفه توسط دستگاهی انجام می گیرد که یک واحد از قیچی ها همانند قیچی های جلو کمباین غلات دانه ریز است. این وسیله را موور ( Mower) گویند.

 

بعد از درو توسط دروگر، علوفه درو شده باید در مزرعه بماند تا رطوبت آن به 20% کاهش یابد. به عبارتی خشک شود. بهتر است جهت خشک شدن، علوفه درو شده توسط شانه (rake) زیر و رو شود و همچنین برای متمرکز کردن علوفه در روی زمین از شانه استفاده می شود.

 

بعضی از محصولات را مانند ذرت و ذرت خوشه ای، برای سیلو کردن برداشت می کنند. موادی که سیلو می شوند می بایستی ابتدا به صورت قطعات کوچکی به طول چند سانتیمتر خرد شوند. برای این منظور از دستگاه خردکننده ( chopper) استفاده می شود.

 

البته چون به طور طبیعی برگها زودتر از ساقه ها خشک می شوند، و مشکل عدم یکنواختی خشک شدن برگها و ساقه ها پیش می آید، که برای رفع این مشکل می توانیم از ساقه کوب استفاده نمائیم. در این ادوات علوفه از بین دو غلتک عبور کرده و باعث می شود ساقه ها ترک خورده و له شده و در نتیجه زودتر خشک شوند. به عبارتی هم زمانی بین خشک شدن برگها و ساقه ها ایجاد می شود. از طرف دیگر از آنجا که برای تهیه علوفه خشک باید علوفه درو شده چند روز در مزرعه باقی بماند، تا رطوبت آن کاهش یابد، می توانیم با استفاده از ساقه کوب خشک شدن علوفه را سرعت بخشیم.

 

ساقه کوب علوفه عمل ترک دادن، نرم کردن، له کردن و پاره کردن ساقه های گیاهی را انجام می دهد. که این عمل موجب خارج شدن سریعتر رطوبت از داخل ساقه ها شده و فرآیند خشک شدن را سرعت می بخشد.

 

فهرست مطالب:

 

مقدمه: 1

 

فصل اول: طرح تحقیق.................................................................................................... 2

 

عنوان كامل پژوهش:.............................................................................................................................................. 3

 

هدف پژوهش:.......................................................................................................................................................... 3

 

اهمیت مسئله (نظری علمی):............................................................................................................................. 3

 

سوال ها یا فرضیه های پژوهش: 3

 

تعریف علمی متغیرهای مورد بررسی: 4

 

مشخص كردن نقش متغیرها............................................................................................................................... 4

 

طرح پژوهش: 4

 

جامعه و گروه نمونه مورد بررسی: 4

 

روش نمونه برداری: 5

 

ابزار گرد آوری داده ها: 5

 

روش تجزیه و تحلیل داده ها: 5

 

فصل دوم: ادبیات تحقیق.............................................................................................. 6

 

مقدمه......................................................................................................................................................................... 7

 

1- منابع طبیعی موجود به خصوص آب و خاک......................................................................................... 8

 

3- ایجاد واریته های مناسب از نباتات مختلف.. 8

 

تاریخچه کشاورزی.................................................................................................................................................. 9

 

نقش و اهمیت کشاورزی در جامعه. 11

 

1- تأمین نیازهای کنونی بدون به مخاطره انداختن توانایی تولید نسل های آینده........................... 12

 

نقش و جایگاه بخش کشاورزی در ایجاد اشتغا ل. 13

 

اهمیت نیروی انسانی ماهردر تولید. 15

 

ساختار و ترکیب شاغلان بخش کشاورزی از نظر سطح سواد 17

 

اهمیت آموزش و تحقیقات علمی در توسعه کشاورزی............................................................................... 18

 

اهمیت نیروی انسانی ماهر و مدیریت............................................................................................................... 20

 

مفهوم ارزش اقتصادی و ارتباط کشاورزی با ارزش افزوده.......................................................................... 22

 

معرفی مؤسسات و نهادهای عمده تحقیقاتی و آموزش کشاورزی............................................................ 23

 

نقش اطلاعات و آمار در توسعه کشاورزی. 24

 

وضعیت کلی کشاورزی در کشور........................................................................................................................ 25

 

موقعیت جغرافیایی ایران...................................................................................................................................... 26

 

چه عواملی در تنوع آب و هوایی کشور ما مؤثرند؟ 28

 

سیاست های کشاورزی دولت.............................................................................................................................. 29

 

نگاهی به استان خراسان. 33

 

خاک شناسی. 35

 

خاک چیست............................................................................................................................................................ 35

 

شناسایی خاک در ایران........................................................................................................................................ 37

 

پروفیل خاک.. 39

 

بافت خاک.. 40

 

ساختمان خاک.. 40

 

اجزای معدنی خاک................................................................................................................................................ 41

 

هوموس...................................................................................................................................................................... 41

 

ذرات فعال خاک (هوموس و رس) 42

 

انواع زمین ها ی زراعتی و طبقه بندی آنها.................................................................................................... 43

 

زمین های آهک دار............................................................................................................................................... 43

 

زمین های بدون آهک........................................................................................................................................... 43

 

واکنش خاک ( قلیائیت یا اسید یت خاک)..................................................................................................... 44

 

اصلاح خاکهای اسیدی – شور و خاکهای قلیا............................................................................................... 46

 

مفاهیم باروری و حاصلخیزی خاک................................................................................................................... 47

 

آبیاری......................................................................................................................................................................... 49

 

وضعیت آب در خاک............................................................................................................................................. 51

 

تعریف آبیاری. 52

 

روش های مختلف آبیاری..................................................................................................................................... 53

 

سیستم های آبیاری بر دو گونه اند: 53

 

آبیاری بارانی............................................................................................................................................................. 56

 

انواع سیستم های آبیاری بارانی......................................................................................................................... 57

 

آبیاری قطره ای....................................................................................................................................................... 59

 

آبیاری زیر زمینی.................................................................................................................................................... 60

 

آبخیزداری................................................................................................................................................................. 62

 

منابع آبهای زیرزمینی............................................................................................................................................ 63

 

چاه ها........................................................................................................................................................................ 63

 

حشره شناسی.......................................................................................................................................................... 64

 

رابطه انسان با حشرات.......................................................................................................................................... 65

 

ارتباط مفید بین انسان و حشرات ( کمک هایی که حشرات به انسان می کنند ):............................ 65

 

ارتباط مضر بین انسان و حشرات:...................................................................................................................... 66

 

روش های مبارزه با آفات نباتی.......................................................................................................................... 67

 

مبارزه فیزیکی.......................................................................................................................................................... 68

 

مبارزه زراعی............................................................................................................................................................ 68

 

مبارزه بیولوژیکی..................................................................................................................................................... 68

 

مبارزه روانی.............................................................................................................................................................. 68

 

مبارزه ژنتیکی.......................................................................................................................................................... 69

 

مبارزه شیمیایی....................................................................................................................................................... 70

 

مبارزه تلفیقی. 70

 

حشره کش ها یا سموم........................................................................................................................................ 70

 

فرمول شیمیایی DDT دی کلرو دی اتیل اتان است ............................................................................... 71

 

انواع سموم حشره کش........................................................................................................................................ 72

 

سموم حشره کش به دو دسته تقسیم می شوند :....................................................................................... 72

 

حشره كش های معدنی ................................................................................................................................ 72

 

حشره کش های آلی گیاهی :............................................................................................................................. 72

 

حشره كش های آلی كلره: .......................................................................................................................... 72

 

سموم فسفره آلی: ........................................................................................................................................... 72

 

سموم گوگردی آلی: ....................................................................................................................................... 73

 

سموم از نظر نحوه اثر 73

 

سموم داخلی یا گوارشی ............................................................................................................................... 73

 

سوم تماسی یا خارجی: ................................................................................................................................. 73

 

سموم نفوذی .................................................................................................................................................... 73

 

سموم جذبی (سیستمیك) .......................................................................................................................... 73

 

سموم تنفسی ................................................................................................................................................... 73

 

سموم تدخینی ................................................................................................................................................ 74

 

چغندر قند................................................................................................................................................................ 74

 

پنبه. 75

 

آفات جالیز................................................................................................................................................................ 75

 

آفات مهم گیاهان زراعی....................................................................................................................................... 76

 

آفات مهم غلات...................................................................................................................................................... 76

 

آفات درختان میوه 76

 

آفات مهم درختان پسته....................................................................................................................................... 78

 

آفات انار 78

 

مبارزه با علف هرز................................................................................................................................................... 78

 

مبارزه با موش ها.................................................................................................................................................... 79

 

اصلاح نباتات............................................................................................................................................................ 79

 

اثرات اصلاح نبات در کشاورزی.......................................................................................................................... 81

 

منابع طبیعی............................................................................................................................................................ 82

 

اهمیت و نقش منابع طبیعی............................................................................................................................... 85

 

تعریف جنگل........................................................................................................................................................... 89

 

تعریف جنگل داری.......................................................................................................................................... 91

 

از نقطه نظر اقتصادی.................................................................................................................................. 91

 

از نقطه نظر كشاورزی .................................................................................................................................. 91

 

از نقطه نظر بهداشتی .................................................................................................................................. 92

 

فوائد جنگل: جنگل ها دارای فوائد زیادی هستند........................................................................................ 92

 

نگاهی به فرآیند های تخریبی جنگل های کشور:........................................................................................ 93

 

مرتع. 95

 

بیابان. 97

 

بیابان زائی و مبارزه با آن...................................................................................................................................... 98

 

مشاغل مربوط: 101

 

تعریف مکانیزاسیون................................................................................................................................................ 105

 

فوائد ماشینی کردن کشاورزی. 106

 

آشنایی با وضعیت کشاورزی و نیروی کششی مورد استفاده در ایران. 107

 

انواع اتصالات در ادوات کشاورزی....................................................................................................................... 109

 

تراکتور و تکامل آن. 111

 

طبقه بندی تراکتورها 112

 

هدف های خاک ورزی عبارتند از : 113

 

روش های خاک ورزی. 114

 

گاو آهن. 116

 

انواع گاوآهن و موارد استفاده آن....................................................................................................................... 118

 

گاو آهن برگردان دار:.................................................................................................................................. 118

 

ادوات خاک ورزی ثانویه....................................................................................................................................... 122

 

كولتیواتورها ................................................................................................................................................. 122

 

دیسك ها (هرس بشقابی) ....................................................................................................................... 123

 

دیسک ها.................................................................................................................................................................. 123

 

دیسك یك راهه:.......................................................................................................................................... 124

 

دیسك دو زانویی:......................................................................................................................................... 124

 

دیسك یك زانویی (افست): ..................................................................................................................... 124

 

انواع تسطیح کن..................................................................................................................................................... 125

 

غلتك ها یا خرد كننده ها: ...................................................................................................................... 126

 

کاشت محصولات.. 126

 

بذر افشانی: ................................................................................................................................................... 127

 

بذر کاری: 127

 

بذر کاری دقیق یا تک دانه کاری....................................................................................................................... 127

 

کپه کاری:................................................................................................................................................................. 127

 

ماشین آلات کاشت.. 127

 

ردیف کارها: 127

 

ردیف کارهائی که بر روی زمین مسطح کشت می کنند. 128

 

ردیف کارهائی که بر روی پشته کشت می کنند: 128

 

ردیف کارهائی که در شیار کشت می کنند:................................................................................................... 129

 

اندازه ردیف کارها: 129

 

خطی کارها:.............................................................................................................................................................. 130

 

انواع خطی کارهای غلات.. 131

 

بذر پاش ها 132

 

کارنده های مخصوص( سیب زمینی کار و نشاء کار) 133

 

نشاء کار:.................................................................................................................................................................... 133

 

سیب زمینی کارها: 133

 

ادوات داشت............................................................................................................................................................. 134

 

سمپاش ها: 137

 

اجزای اصلی ساختمان یک سمپاش................................................................................................................. 137

 

مخزن: 137

 

به هم زن:................................................................................................................................................................. 138

 

صافی: 138

 

بوم............................................................................................................................................................................... 138

 

نازل یا افشانک: 138

 

ماشین های برداشت.. 139

 

دروگر.......................................................................................................................................................................... 139

 

ماشین های برداشت غلات.................................................................................................................................. 141

 

ماشین های برداشت سیب زمینی..................................................................................................................... 143

 

ماشین برداشت چغندرقند................................................................................................................................... 144

 

فصل سوم: روش تحقیق.......................................................................................... 146

 

مقدمه: 147

 

روش تحقیق:............................................................................................................................................................ 147

 

مصاحبه با مزرعه داران:........................................................................................................................................ 148

 

مزایا و معایب مكانیزه كردن مراحل كشاورزی:............................................................................................... 148

 

توجیه اقتصادی مكانیزاسیون: 149

 

مصاحبه با دانش آموزان و استادان دانشگاهها:............................................................................................... 149

 

توسعه كشاورزی چه مزایایی دارد؟................................................................................................................... 149

 

جامعه آماری: 150

 

منابع اطلاعات.......................................................................................................................................................... 151

 

فصل چهارم: جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل داده ها 152

 

ماشین های كشاورزی و مكانیزاسیون. 153

 

بررسی فرضیه ها:................................................................................................................................................... 159

 

فرضیه2: 160

 

فرضیه 3:.................................................................................................................................................................. 160

 

فرضیه 4: 161

 

تحلیل یافته های مصاحبه ای:............................................................................................................................ 161

 

فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات.................................................................... 165

 

نتایج به دست آمده در ارتباط با فرضیه..........................................................................................................  166

 

نتایج به دست آمده در ارتباط با فرضیه 4:.................................................................................................... 166

 

نتایج به دست آمده در ارتباط با فرضیه 4: 167

 

نتایج به دست آمده در ارتباط با فرضیه 4:.................................................................................................... 168

 

پیشنهادات: 168

 

پیشنهادات در ارتباط با فرضیه 1: 168

 

پیشنهادات در ارتباط با فرضیه 2:..................................................................................................................... 169

 

پیشنهادات در ارتباط با فرضیه 3:..................................................................................................................... 169

 

پیشنهادات در ارتباط با فرضیه 4: 170

 

سایر پیشنهادات:..................................................................................................................................................... 170

 

فهرست منابع. 172

 


 


قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 1988
 • کل نظرات : 1
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 17
 • آی پی دیروز : 21
 • بازدید امروز : 126
 • باردید دیروز : 87
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 687
 • بازدید ماه : 370
 • بازدید سال : 17,458
 • بازدید کلی : 447,248