پاورپوینت های علوم پایه

پایان نامه کارشناسی رشته هنر درباره اصول و مبانی پست مدرنیسم   مقدمه: شرایط زندگی امروز از انسان به ویژه انسانی كه لاف عقل بزند و داعیه هنر داشته باشد،‌می طلبد كه در عرصه و شرایط تازه از دیدگاهی نو به قرائت گفتمان های نظری و تاب و تنش های فرهنگی بپردازد و همراه با شناخت و تحلیل و راه و رسم دیگران،‌راه حلی كارآ برای مسایل اجتماعی و فرهنگی خود بیابد.   امروز،‌خواه وناخواه جهان به دورانی تازه گام نهاده و پدیده یی كه چه نادرست پست مدرنیسم نام گرفته با سایه روشن های پیدا…

پایان نامه کارشناسی رشته هنر درباره اصول و مبانی پست مدرنیسم

پایان نامه کارشناسی رشته هنر درباره اصول و مبانی پست مدرنیسم

 

مقدمه:

شرایط زندگی امروز از انسان به ویژه انسانی كه لاف عقل بزند و داعیه هنر داشته باشد،‌می طلبد كه در عرصه و شرایط تازه از دیدگاهی نو به قرائت گفتمان های نظری و تاب و تنش های فرهنگی بپردازد و همراه با شناخت و تحلیل و راه و رسم دیگران،‌راه حلی كارآ برای مسایل اجتماعی و فرهنگی خود بیابد.

 

 امروز،‌خواه وناخواه جهان به دورانی تازه گام نهاده و پدیده یی كه چه نادرست پست مدرنیسم نام گرفته با سایه روشن های پیدا و پنهان در تمام بحث های روشنفكری و هنری جهان رخنه كرده است. بیست سالی هست كه اصطلاحی پست مدرنیسم با تاثیر گذاری بر ذهنیت و فرهنگ و هنر انسان ها تمامی جهان را به انحای گوناگون زیر سیطره خود گرفته است شبح پست مدرنیسم بر آن چه انسان امروز می اندیشید آن چه تولید می كند، آن چه می داند،‌آن چه نمی داند و آنچه در گل طبیعت و هستی او نامیده می شود سایه انداخته است. پست مدرنیسم نه تنها مشكل امروزین هستی انسان را معین می كند بلكه خیال شكل دادن تمامی آینده او را نیز در سر می پروراند. اگر اندیشمندان و روشنفكران گذشته از دگرگونی های مشخص و تعریف پذیر نگران بودند؛ هنرمند و روشنفكر امروز با پدیده یی روبرو است كه تعریف بردار نیست. مطالعه پیشینه و تبار این پدیده نمی توانست بدون آشنایی با اندیشه و نظریات اندیشمندان شكل مطلوب خود را پیدا كند نگرش تحقیر آمیز و اهانت بار پست مدرنیسم به «دیگران» كه می باید در پیوند با نگرش های مدرنیسمی و تاریخ استعمار بررسی شده و نیز تاثیرگذاری فیمینیسم،‌از او مانیستی لیبرال گرفته تا پست استراكچرالیستی رادیكال،‌ بر روند فرهنگ و هنر دو دهه پایانی قرن بیستم هم موردی نبود. كه بتوان نادیده گرفت و از آن گذشت. به دلایلی كه ذكر شد،‌نیاز به آشنایی با پست مدرنیسم به آشكارترین نحو ممكن چهره ی خود را می نمایاند و اوضاع ایجاب می كرد كه این آشنایی به صریح ترین و ساده ترین راه و زبان ممكن صورت پذیرد.

 

پست مدرنیسم:

پست مدرنیسم پدیده ی است كه شبح آن بر جهان امروز سایه افكنده و از آن به عنوان واژه یی برای توصیف یك دگرگشت گسترده در دهه های پایانی سده ی بیستم یاد میشود. دهه ی 1980 دوران تاخت و تاز و رشد و در عین حال دگرگونی پست مدرنیسم بود. با آن كه در این زمان كوتاه بارها چهره عوض كرد و حتی تا پای احتضار هم پیش رفت همچنان به رشد خود ادامه داد. واقعیت هم این است كه پست مدرنیسم نه تنها در مباحث هنری و روشنفكری رخنه كرده است بلكه،‌ بر تمام جوانب زندگی، سیاست،‌اقتصاد،‌ادیان و اخلاقیات. ارتباطات و رسانه های همگانی و حتی «ساختار احساس» و روابط انسان ها با یكدیگر تاثیر نیز گذاشته است. ماهیت پست مدرنیسم به گونه ای كه دائما چهره عوض می كند و برای روز آمد بودن بررسی ها باید از آخرین دگرگونی ها و نظرگاههای آن آگاهی داشت. پست مدرنیسم در هوایی است كه ما استنشاق می كنیم  ما امروز در دوران پست مدرنیسم زندگی می كنیم و این بهانه كه پست مدرنیسم منحصر به جهان غرب است پذیرفتنی نیست چرا كه آثار و نشانه های آن در همه جا دیده میشود. و از قضا این مد تازه ی روشنفكری معاصر، فراگیرترین و پر دامنه ترین یورش فرهنگی به جوامع غیر غربی است و چیزی همانند آن تا كنون تجربه نشده است. این ادعا كه ما در دوران پست مدرنی زندگی می كنیم به چند زمینه و اصل كلی استوار است:‌

1- امروز دیگر بخشی از اندیشه های پیشرفت، خردمندانه بودن امور و آن چه مدرنیته ی غرب را پدید آورد و به انحاء‌ گوناگون به آن مشروعیت بخشید، پذیرفتنی نیست. چرا كه در نظریه ها و معادلات خود،‌ تفاوت های فرهنگی- اجتماعی ملل و اقوام مختلف جهان را به حساب نیاورده است.

2- روزگاری چنین پنداشته می شد كه اگر كشفیات علمی و پیشرفت های اقتصادی به سود انسان باشد،‌سرانجام مشروعیت پیدا خواهد كرد، اما امروز پیش از گذشت چند قرن نشانه های غیرقابل انكاری در دست است كه این پیشرفت ها؛‌فقط به سود گروه های خاص بوده و هرگز توان جلوگیری از جنایت و تعدی بر ضد انسان های ستم دیده را نداشته است.

گروهی به چالش پیچیدگی ها می روند و گروهی دیگر پا در بند همان تلاش های عهد دقیانوسی برای تنازع بقا در عرصه ی زندگی پرسه می زنند. این یكی از جنبه های دردآور شكست پرو‍ژه ی مدرن است كه قرار بود برای همه ی انسان ها و انسانیت اعتبار داشته باشد.

3- امروز دیگر اطمینانی نیست كه آن چه فرهنگ برتر و فرهنگ پیشرو نامیده می شود ارزش بیشتری از فرهنگ های فرودست تر و فرهنگ عامه و خرده فرهنگ ها،‌حتی فرهنگ های بومی و اقلیمی داشته باشد؛ آن چه حائز اهمیت است و می باید مورد ارزیابی قرار گیرد،‌كیفیت هاست.

4- در شرایط تاریخی و تكنولوژی امروز دیگر جدا كردن «اصل» از «كپی» و تفاوت گذاشتن میان طبیعی و مصنوعی امكان پذیر نیست. به بیان دیگر الگوها وانمود گری ها و نشانه ها به جای ارزش و كیفیت و كارآیی را گرفته است...

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل:  gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1  در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
محل تبلیغات شما
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 1988
  • کل نظرات : 1